31 شهریور 1402 ساعت 02:24

✅ نشست رییس مجمع نمایندگان استان کرمان با رییس سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد / حسن پور خواستار رسیدگی به مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان کرمان شد.

 

?️ عصر امروز ۲۵ ابان ۹۹، نشست شهباز حسن پور رییس مجمع نمایندگان استان و نماینده سیرجان و بردسیر با مهندس زاد بوم رییس سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور ویدئو کنفرانس مهندس صالحی رئیس هیات مدیره انجمن پسته ایران با محوریت بررسی مسائل و مشکلات صادرات و صادرکنندگان استان کرمان برگزار شد.

 

?️ حسن پور در ابتدای نشست از مهندس رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت به دلیل توجه ویژه به مسائل صادرات و واردات و مرتفع نمودن مشکلات کالاهای دپو شده در گمرکات تقدیر و تشکر به عمل اورد.

 

?️ نماینده سیرجان و بردسیر در ادامه این نشست خواستار رسیدگی به مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان کرمان، به ویژه صادرکنندگان پسته، فرش و گلیم و خرما شد.

 

?️ رییس مجمع نمایندگان استان کرمان ضمن بیان مشکلات عدیده صادرکنندگان استان، خواستار افزایش قیمت پسته و تسهیل صادرات فرش و گلیم و رفع تعهد ارزی و انجام صادرات در قبال واردات شد.

 

?️ حسن پور همچنین افزود، متاسفانه پس از تلاش های بسیار و ثبت سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم، تولیدات گلیم شیرکی پیچ، این اثر فاخر هنری به دلیل عدم حمایت از صادرکنندگان در خارج کشور هنوز ناشناخته است و به فروش نرفته است.

 

?️ نماینده سیرجان و بردسیر همچنین از کاهش ۵۰ درصدی صادرات پسته از کشور خبر داد که بخشی از ان مربوط به شیوع ویروس کرونا و بخش دیگر ان به دلیل عدم حمایت های لازم از صادرکنندگان پسته است.

.

.

.

Template Design:Zand Group