31 شهریور 1402 ساعت 01:12

✅ در نشست شهباز حسن پور رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با هیات رئیسه اتاق اصناف ایران مطرح شد؛ اصلاح قانون نظام صنفی در قالب طرح در دستور کار مجلس / ارائه بسته پیشنهادی در راستای حمایت از واحدهای صنفی برای محدودیت های کرونایی به دولت

 

?️ رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با توجه به اهمیت و ضرورت اصلاح قانون نظام صنفی برای همه صنوف کشور گفت: ضرورت توجه به اصلاح قانون نظام صنفی در قالب طرح در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

 

?️ حسن پور در ادامه نشست با اشاره به مشکلات اقتصادی اصناف و همچنین مشکلات ایجاد شده کرونا برای اصناف افزود: امروز اصناف با توجه به شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی مشکلات عدیده ای دارند و که امیدواریم با حمایت دولت و همراهی و همکاری مجلس بخشی از خسارت هایی که به اصناف وارد شده است را جبران کنیم.

 

? حسن پور همچنین از ارائه بسته پیشنهادی اتاق اصناف ایران در راستای حمایت از واحدهای صنفی برای محدودیت های کرونایی به دولت خبر داد و اظهار کرد: برخی از صنوف بیش از ۹ ماه هست که تعطیل هستند و دیگر صنوف نیز در شرایط رکود اقتصادی قرار دارند که بر همین اساس بسته حمایتی پیشنهادی اتاق اصناف که بار هزینه مالی نیز ندارد به دولت ارائه شده و باید مشکلات جدی اقتصادی اصناف دیده شود.

 

? در ادامه این نشست شهباز حسن‌پور رئیس فراکسیون اصناف مجلس ضمن تقدیر از زحمات تمامی صنوف کشور و نمایندگان اصناف کشور به عنوان نمایندگان پارلمان بخش خصوصی کشور که پیگیر مطالبات صنوف هستند، اظهار کرد: در راستای پیگیری مشکلات و مطالبات اصناف به عنوان خدمت‌گذار پیگیر هستیم و نسبت به برخی از اقدامات دولت نسبت به مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص اصناف نیز گلایه داریم و حقوق صنفی در برخی از مصوبات دیده نشده است.

 

? حسن پور با اشاره به اعمال تعطیلی و محدودیت ها برای صنوف کشور اظهار کرد: اینکه در راستای کاهش شیوع بیماری تصمیم به محدودیت و تعطیلی صنوف گرفته می شود را قبول داریم اما آیا دولت تدبیری برای حل مشکلات معیشتی و پرداخت اجاره بها، قبوض آب و برق و مالیات و بیمه صنوف اندیشیده است؟!

 

?حسن‌پور تاکید کرد: اگر اداره یا سازمانی تعطیل شود حقوق کارکنان پرداخت می‌شود این در حالی است که دغدغه اصلی جامعه صنفی که برای همکاری با ستاد ملی کرونا مجبور به تعطیلی کسب و کار خود هستند، معیشت است و از حمایت جدی نیز برخوردار نیستند.

.

.

.

Template Design:Zand Group