31 شهریور 1402 ساعت 01:44

✅ حسن پور در نشست با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ضمن ابراز گلایه و انتقاد از عدم حضور و سفر وزیر کار و معاونین ایشان به استان کرمان و بررسی مسائل و مشکلات استان از نزدیک، خواستار نگاه ویژه وزارت کار به استان پهناور کرمان با توجه به محدودیت ها، مشکلات و محرومیت ها شد و خواستار سفر وزیر محترم و معاونین وزارت کار به استان کرمان شد.

 

?️ نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل وزارتخانه کار برگزار شد.

 

?️ حسن پور رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در این نشست ضمن ابراز گلایه و انتقاد از عدم حضور و سفر وزیر کار و معاونین ایشان به استان کرمان و بررسی مسائل و مشکلات استان از نزدیک،خواستار نگاه ویژه وزارت کار به استان پهناور کرمان باتوجه به محدودیت ها، مشکلات و محرومیت ها شد و خواستار سفر وزیر محترم و معاونین وزارت کار به استان کرمان شد.

 

?️ رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در این نشست با اشاره به موضوع اشتغال استان کرمان افزود، وضعیت اشتغال در استان مطلوب نیست و به دلیل شیوع ویروس کرونا وضعیت اشتغال بحرانی تر شده و این موضوع نیازمند پیگیری های جدی تر از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.

 

?️ حسن پور همچنین با اشاره به بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان کرمان افزود؛ در کل کشور میانگین بیمه شدگان ۵۲ درصد است، که این میانگین در استان کرمان ۴۵ درصد است و اصلا زیبنده استان و مردم نجیب استان نیست.

 

?️ نماینده سیرجان و بردسیر همچنین به مشکلات رفت و امد بیماران از شهرستان سیرجان به استان های یزد و شیراز به دلیل نبود ام آر آی و آنژیوگرافی در سیرجان اشاره کرد و خواستار پیگیری و رفع مشکل مذکور شد.

 

?️ رییس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه در جنوب استان کرمان، برخی از ادارات فقط ۱ نفر کارمند دارند و امکان فراهم شدن خدمات به مردم با ۱ نفر مهیا نیست، خواستار تکمیل چارت سازمانی ادارات مربوطه در شهرستانهای استان شد.

 

?️ حسن پور همچنین خواستار تکمیل پروژه های نیمه تمام وزارت کار از جمله پروژه اشتغال روستاییان در استان کرمان تا پایان دولت یازدهم، و توجه جدی به مراکز فنی و حرفه ای استان جهت افزایش دانش فنی و مهارت افراد جویای کار در استان شد.

 

?️ در پایان این دیدار نیز مقرر گردید با توجه به گستردگی محرومیت ها و فقر مطلق در این استان جناب آقای دکتر سالاری ریاست تامین اجتمالی کشور به عنوان نماینده وزیر کار از استان بازدید و در جهت کاهش محرومیت ها و فقر مطلق و حل مشکلات کارگران از کار بیکار شده به سبب تعطیلی کسب و کارها متاثر از شیوع ویروس کرونا و برقراری مقرری بیمه بیکارای کارگران چاره اندیشی و رفع مشکل نماید.

.

.

.

Template Design:Zand Group